RECENZIE: Am început ziua de miercuri într-un mod de-a dreptul magic: ningea foarte frumos afară și, chiar dacă nu a venit deja Crăciunul, nu m-am putut abține și am cules de pe raft cartea Dragostea mea mi-a dăruit. Căldura poveștilor din această carte m-a făcut să uit de frigul de afară, însă am simțit emoția primei zăpezi, fiorii dragostei, magia, momentele fericite și bunătate. Autorii au creat povești minunate; unele mi-au așternut un zâmbet pe chip, altele m-au intrigat. M-am surprins în diferite ipostaze și am avut momente în care zâmbeam cu gura până la urechi. E clar! Zăpada de afară, această carte ce miroase a sărbători, o cafea bună și un spațiu călduros au transformat ziua de miercuri într-una fantastică. Am recunoscut numele unor autori din această carte, le citesem anumite romane și eram convinsă că mă vor uimi într-un mod plăcut. Stilul lor s-a regăsit, așa cum era normal, în poveștile acestea, c...